תחומי עיסוק משרד עו"ד מרים סמו, הנו משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה, מעמד אישי ומשפט אזרחי. למשרד ולעומדת בראשו ניסיון בתחומים של דיני משפחה, דיני נזיקין, הוצאה לפועל וכן ניסיון בליטיגציה בערכאות המשפטיות השונות. כל תיק ומקרה אותו מלווה המשרד, זוכה ליחס אישי ומעורבות בכל פרט, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה ויושרה אישית ומקצועית.

 

דיני משפחה ומעמד אישי

דיני משפחה –  תחום משפטי רחב היקף הנוגע בסוגיות הקשורות לענייני משפחה ומעמד אישי. העיסוק בתחום הנו רגיש ביותר ודורש הבנה וניסיון רב, לצד יכולת הכלה ותמיכה. המשרד מלווה תיקי מעמד אישי מגוונים הכוללים בין היתר, גיבוש הסכמים הקשורים לתחום המשפחתי: הסכם ממון, הסכם חיים משותפים, הסכם הורות משותפת. גירושין: ליווי תיקי גירושין בבית הדין הרבני וגיבוש הסכם גירושין, התרת נישואים במקרה של נישואי תערובת, פירוק שיתוף כלכלי תוך התייחסות לסוגיות הקשורות למזונות ילדים, זמני שהות, מדור ומזונות אישה. גיבוש הסכם שלום בית לחילופין גירושין, כמו כן עוסק המשרד בליווי תיקי מעמד אישי רגישים כגון: אפוטרופסות קטינים וחוסים, תביעת אבהות והכרה באבהות, ליווי תהליכי אימוץ ופונדקאות ועוד.

במעמד אישי מלווה המשרד גם תיקים של צוואות וירושות, לרבות גיבוש וכתיבה של צוואות, חלוקת הירושה, ליווי הוצאת צו ירושה מצד השארים, ליווי חלוקת העיזבון, טיפול במקרה של אי סדרים בתקינות הצוואה.

 

דיני נזיקין

דיני הנזיקין –  תחום רחב השייך למשפט האזרחי וכולל מצבים בהם אדם ניזוק בגוף או ברכוש ותובע על כך פיצוי מן הצד הפוגע. מאחר ומדובר בתחום רגיש הנוגע לגופו, נפשו וכספו של אדם, העיסוק דורש ידע ויכולת הכלה גבוהים והיכרות עם הבירוקרטיות השונות, ביטוח לאומי, חברות הביטוח, קופות חולים וכד'. המשרד מטפל בתביעות נזיקין שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות תלמידים, תאונות בטיולים, פגיעה בשטח ציבורי וכד' אבדן כושר עבודה והתנהלות מול ביטוח לאומי.  


הוצאה לפועל

תחום הוצאה לפועל כפוף לרשות האכיפה והגבייה של משרד המשפטים. הרשות מופקדת על אכיפת החלטות שיפוטיות, שדינם כדין פסק דין של ביהמ"ש אזרחי. ברוב המקרים מדובר על אכיפת חיובים שבין אדם לחברו, אם כי לעתים, גם גופי המדינה פועלים באמצעות ההוצאה לפועל לאכיפת חיובים.

המשרד מלווה תיקים של חייבים המתמודדים מול חובות כבדים, ריבוי תיקי הוצל"פ ונושים והן מייצג זוכים בהוצאה לפועל אשר לא מקבלים את המגיע להם על פי חוק. סוגיות של איחוד תיקים, הסדרי חובות ועוד לעו"ד סמו ידע וניסיון והיא מלווה את לקוחותיה במסירות בנבכי הבירוקרטיה והלחצים הכלכליים והנפשיים הטמונים בהליך הלא פשוט הזה.

 

ועדות שחרורים

למשרד ולעומדת בראשו ידע וניסיון בליווי לקוחות מול ועדות שחרורים. באופן עקרוני, כל אדם המרצה את עונשו בבית סוהר זכאי על פי החוק לאחר תקופת ריצוי עונש של 2/3 ממאסרו להתייצב מול ועדת שחרורים אשר תבחן את כשירותו לשחרור מוקדם. הועדה בודקת האם הוא ראוי לקיצור העונש והאם יוכל לחזור למוטב.

עו"ד סמו מלווה במסירות ומקצועיות אסירים במטרה לקצוב את עונשם. היא מגיעה למתקן הכליאה ומייצגת את הלקוח במטרה להציג בפני הועדה (בה חברים מלבד שופט גם אנשי חינוך, קרימינולוגים, סוציולוגים וכד'), את הסיבות לשחרור מוקדם, את העובדה שהוא ראוי לשחרור בשל התנהגות טובה ושאינו מסוכן לציבור. במידה והוועדה אינה מאשרת את השחרור, לעו"ד סמו ניסיון בהגשת עתירות מנהליות והתנהלות בבירוקרטיה הפנימית, כך שליווי של גורם בקיא ומנוסה כעו"ד סמו מקדם את האפשרות לשחרור מוקדם ושיקום מוצלח מחוץ לכתי הכלא.

 

"שינוי לא יבוא אם אנחנו נחכה לאדם אחר או זמן אחר.

 אנחנו האדם שחיכינו לו. אנחנו השינוי שאנחנו מחפשים" ~  ברק אובמה

טואול - בניית אתרים באינטרנט