דיני משפחה


המשרד מתמחה בדיני משפחה ומטפל בסוגיות מורכבות הנוגעות בענייני משפחה מגוונים ומעמד אישי. עו"ד סמו מלווה באמפתיה רבה את לקוחותיה
בהליך הטעון והמורכב, במטרה להקל על הלוקחות את העיסוק בבירוקרטיה ובעניינים הטכניים, תוך הבנת המצוקות הרגשיות והקושי שקיים בתיקים אלה.

תחום דיני משפחה כולל עיסוק בסוגיות של נישואים וגירושים, על היבטיהם השונים לרבות הסכמי ממון, הסכמי נישואים , הסכם הורות משותפת, הסכם זוגיות וידועים בציבור. עניינים הקשורים לאיזון משאבים, מזונות קטינים, זמני שהות/הסדרי ראייה, מזונות אישה וחלוקת רכוש, דרך ענייני התרת נישואים ועגינות ועד לסוגיות הקשורות למעמד קטינים כגון אפוטרופסות, בדיקת אבהות וכד'. המשרד עוסק גם בתחום של גיבוש וכתיבת צוואות וטיפול בירושות, הן בשלב המקדמי והן בשלב של יישום הצוואה וטיפול בצו הירושה.

למשרד ולעומדת בראשו ידע וניסיון בליווי לקוחות בכל שלבי המעמד האישי, החל מטרום נישואים, דרך הורות, גירושים וחלילה מוות. כל זאת עושה עו"ד סמו
ברגישות ומסירות ללא פשרות. עו"ד סמו משתפת פעולה עם אנשי מקצוע ומומחים בתחומים שונים לרבות רואי חשבון, אקטוארים, עובדים סוציאליים,
מומחים רפואיים, שמאי מקרקעין, משרדי חקירות, פסיכולוגים, מומחים בתחום הילד, כלכלנים ועוד
.  

זוגיות ונישואים 

הסכם ממון
זוגות המעוניינים להיכנס בברית הנישואים בין אם כדת משה בישראל ובין אם בנישואים אזרחיים פונים למשרד במטרה לייצר הסכם ממון אשר יגן על שני הצדדים או על צד אחד בלבד, בנושאי רכוש. כך שכל צד יוכל לשמור על הרכוש שצבר טרום הנישואים, זאת כדי להגן על בעל נכסים מ"חזקת שיתוף ספציפית בדירת מגורים" אם וכאשר יתערערו היחסים.
הסכם זוגיות
גיבוש הסכם הדדי הנוגע לעניינים שונים כגון גידול ילדים, חינוך, משמורת ילדים, מזונות אישה, אופן סיום היחסים וכו' אותם נושאים רגישים העשויים להיות שנויים במחלוקת בשלב סיום היחסים ורוצים להימנע מלהילחם עליהם בבוא היום.
הסכם הורות משותפת
זוגות המעוניינים להוליד ילדים ללא חיבור זוגי יוצרים הסכם המתייחס להורות שלהם העתידית. בהסכם זה נסגרות הסוגיות החשובות והמהותיות להורות שלהם ולעתיד הילדים. סוגיות כמו חינוך, דת ואמונה, הסדרים כספיים, החלוקה "בנטל", משאבים וכל מה שחשוב להגדיר לפני שהם מתחברים כהורים והופכים להיות האפוטרופוסים הטבעיים של הקטין.

פרידה וגירושים
 

גירושים
ליווי תהליך הפרידה והגירושים בהיבטים הרגשיים והמשפטיים. פתיחת התיק בערכאה המשפטית, גיבוש הסכמי גירושין וליווי תהליך פירוק שיתוף כלכלי, ניהול מו"מ, מדור ומזונות אישה, תמיכה וייצוג מול הערכאות הנדרשות.
גיבוש הסכם שלום בית לחילופין גירושין
הסכם הנחתם במטרה להסדיר עניינם של בני זוג אשר מחליטים להישאר בזוגיות ולא לפרק את המשפחה ולפחות זמנית לתת הזדמנות לחיים משותפים. ההסכם מתווה את הדרך בה ייפרדו במידה ולא יצליחו להישאר ביחד, כיצד יחולק הרכוש, משמורת על הילדים, מזונות וכו'..


ליווי תיקים מורכבים של נשים עגונות
   

סרבנות גט והתרת נישואים לכאלה שאינם יהודים.
ליווי בתיקי ילדים וקטינים
ליווי תיקי מעמד אישי רגישים ביותר הקשורים למעמדם של קטינים, ילדים וחוסים אחרים נטולי כוחות שאינם יכולים לייצג את עצמם בפאן המשפטי. סוגיות של אפוטרופסות קטינים וחוסים, תביעת אבהות והכרה באבהות, ליווי תהליכי אימוץ ופונדקאות.

צוואות וירושות
   


כתיבת צוואה
המשרד מלווה לקוחות בשלב גיבוש הצוואה וכתיבתה באופנים השונים והמותרים על פי דין. הצוואה הנה מסמך משפטי בעל תוקף הקובע מה יקרה לרכושו ועיזבונות של אדם לאחר מותו. המטרה היא שהאדם יחליט, עוד בחייו מה יקרה לכל מה שצבר במשך השנים, רכושו, הונו, נכסיו וזכויותיו ויחלק למי שחש שראוי שיקבל, אחרת יחול חוק הירושה, תשכ"ה-1965, והוא זה אשר יקבע כיצד ולמי יחולק העיזבון.
צו ירושה
לאחר מותו של אדם היורשים מוציאים צו ירושה להפעלת צוואתו, המשרד מלווה יורשים בתהליך קיום הצוואה וכן במקרים בהם קיימות מחלוקות ואי סדרים.
נאמנות
המשרד משמש נאמן במקרים בהם יש צורך להשאיר רכוש רב, נכסים או כספים במשמורת עד לסיום הליך משפטי.
טואול - בניית אתרים באינטרנט