דיני נזיקיןתחום רחב השייך למשפט האזרחי וכולל מצבים בהם אדם ניזוק בגוף או ברכוש ותובע על כך פיצוי מן הצד הפוגע. באופן עקרוני מטרתם של דיני נזיקין היא להגן על אינטרסים חיוניים של האדם: גוף, חופש תנועה ודיבור, רכוש, ואינטרסים כלכליים. מאחר ומדובר בתחום רגיש הנוגע לגופו, נפשו וכספו של אדם, העיסוק דורש ידע ויכולת הכלה גבוהים והיכרות עם הבירוקרטיות השונות, ביטוח לאומי, חברות הביטוח, קופות חולים וכד'.

המשרד מטפל בתביעות נזיקין שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות בטיולים, פגיעה בשטח ציבורי וכד'. כמו כן נזקי גוף כתוצאה מתאונות, אבדן כושר עבודה והתנהלות מול ביטוח לאומי. כמו כן עוסק המשרד בתביעות של אחריות למוצרים פגומים ואחריות מקצועית של נותני שירות ועוד.

מאחר ומדובר בתחום רחב יש להבחין בין סוגי הפגיעות והעוולות וגם בין הדרגות השונות של האחריות. על המשרד להתנהל ביסודיות ומקצועיות רבה, במטרה להבין האם הפגיעה נבעה מרשלנות או בכוונה תחילה, האם הפוגע אחראי על מעשיו, האם כל העובדות נכונות ועוד פרמטרים חשובים היכולים ללמד על היקף הפיצויים שמבקשים לתבוע מהנתבע/ת. המטרה היא למצות את אפשרויות הפיצוי ולהתייחס גם לאפשרות של נזקים משניים, עקיפים, שהתרחשו כתוצאה מאירוע הנזיקין וגם כאלה שעלולים להופיע בעתיד.

 

המשרד עוסק בתיקים הנובעים ממגוון רחב של תאונות וסיטואציות אשר הובילו לפגיעה ונזק:

 

נזק כתוצאה מתאונות דרכים

תאונות דרכים הנן מכת מדינה. ישנן תאונות קלות בהן ישנה פגיעה מזערית ברכוש ובגוף וישנן תאונות חמורות , הרות אסון. בכל אחת מהסיטואציות ניתן לקבל פיצוי כספי בהתאם לנסיבות. למעשה, כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי, בין אם הוא אשם או אינו אשם בגרימתה. גם אם נוצר נזק מזערי זמני, זכאי התובע לפיצוי בשל הסבל ועוגמת הנפש שנגרמה לו.

כאשר מדובר על תאונות חמורות יותר נדרשת הבנה וליווי מקצועי של משרד עו"ד מנוסה. עו"ד סמו מלווה באופן צמוד תיקים אשר הפיצוי בהם מורכב ודורש הבנה וניסיון מול הרשויות השונות. המשרד והעומדת בראשו עושה זאת במסירות אין קץ מול חברות הביטוח השונות במטרה להשיג עבור הלקוחות את הפיצוי המקסימאלי.

נזק מתאונת עבודה

נזק מתאונת עבודה כולל מחלה או פגם כתוצאה מהמקצוע או תנאי העבודה, כגון מחלת נשימה, פגם בשמיעה וכד' המשרד מתנהל מול מוסדות הביטוח הלאומי במטרה לקבל תשלום במקרה של פגיעה או נכות חלילה, שנגרמו במסגרת העבודה. כל עובד במדינת ישראל משלם מס למוסד לביטוח לאומי ונדרשת מיומנות כדי למצות את הזכויות כולם בעת הצורך. כמו גם מול חברות הביטוח השונות המנהלות ביטוח תאונות אישיות ואמורות לפצות את העובד על אובדן שכר בתקופת בה לא עבד וכן בתקופה שלאחריה במידה שאינו כשיר לשוב לעבודתו. במידה ונותרה לעובד נכות, עו"ד סמו מלווה לוועדה הרפואית במטרה להשיג את התנאים המיטביים ללקוח, זכאות לקצבה ו/או למענק.

במקרים בהם דוחה המוסד לביטוח לאומי את התביעה להכרה בתאונת עבודה עו"ד פועלת ללא לאות במטרה לערער על ההחלטה ולהגיש את המסמכים הנכונים במטרה להטות את ההחלטה לטובת הלקוחות ולהעניק להם פיצוי הוגן וראוי לסבלם.

פגיעה בשטח ציבורי

המשרד מלווה גם תיקים בהן נגרם נזק בשטח ציבורי, ברחוב, בקניון, בחנות, בית מלון, בית ספר או אוניברסיטה, אולם אירועים וכד' כל מקום שהוא ברשות הרבים ואדם נפגע או ניזוק בגבולותיו.

עו"ד סמו מלווה את לקוחותיה בהליך התביעה כולו, החל מפנייה לגורם בו התרחש הנזק ולגורם המבטח והגשת התביעה תוך גיבוי בכל המסמכים הרפואיים הנדרשים, במטרה למצות את ההליכים אשר יעניקו ללקוחות את הפיצוי הראוי והמגיע להם.

תאונות תלמידים

כל תלמיד במערכת החינוך של מדינת ישראל, החל מהפעוטונים ועד לסיום חוק הלימודים, מבוטח בביטוח מיוחד וזכאי לפיצוי במקרה של תאונה, גם אם התרחשה מחוץ לכותלי המוסד החינוכי. התשלום עבור הביטוח כלול בסכום אגרת חינוך אותה משלמים ההורים למוסד החינוכי בתחילת כל שנת לימודים. ביטוח תאונות אישיות לתלמידים הוא ביטוח שמתבצע באחריות הרשות המקומית, מתוקף חוק לימוד חובה, תשי"ט-1949. הביטוח חל על כל תלמידי המוסדות בשטחה ומגן על התלמידים 24 שעות ביממה לאורך השבוע כולו ללא תלות בשעות לימודים וחל גם בסופי שבוע, חופשות אורך השנה וגם בחופשת הקיץ הארוכה.

הפוליסה אינה מכסה נזק גוף שנגרם מהמקרים הבאים: תאונות דרכים, מחלה (שאינה נובעת מתאונה המכוסה בפוליסה), רשלנות רפואית, תאונת עבודה, פעולת איבה/מלחמה, פעולה צבאית, עבירה מסוג פשע.

המשרד מלווה בתביעה מול חברות הביטוח, תיקי תאונות תלמידים במטרה להשיג לילדים ולהורים פיצוי הולם וראוי עקב תאונה או כל פגיעה אחרת ולחסוך עוגמת נפש ובירוקרטיה מיותרת.


טואול - בניית אתרים באינטרנט