הוצאה לפועל
 


תחום הוצאה לפועל כפוף לרשות האכיפה והגבייה של משרד המשפטים. הרשות מופקדת על אכיפת החלטות שיפוטיות, שדינם כדין פסק דין של ביהמ"ש אזרחי. ברוב המקרים מדובר על אכיפת חיובים שבין אדם לחברו, אם כי לעתים, גם גופי המדינה פועלים באמצעות ההוצאה לפועל לאכיפת חיובים. דיני ההוצאה לפועל במדינת ישראל מוסדרים בחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז- 1967 ובתקנות שהותקנו מכוחו.

המשרד מלווה חייבים המתמודדים מול חובות כבדים וריבוי תיקי הוצל"פ, נושים והן מייצג זוכים בהוצאה לפועל אשר לא מקבלים את המגיע להם על פי חוק. סוגיות של איחוד תיקים, הסדרי חובות, צווי הפטר ועוד. לעו"ד סמו ידע וניסיון והיא מלווה את לקוחותיה במסירות בנבכי הבירוקרטיה והלחצים הכלכליים והנפשיים הטמונים בהליך הלא פשוט הזה.

המשרד עוסק ברגישות ואחריות בתיקים מורכבים, הדורשים חשיבה יצירתית והיכרות מעמיקה עם מחלקות הוצל"פ השונות. עו"ד סמו מלווה את החייבים בתהליך כולו, תוך השגת התוצאה המיטבית עבור הלקוח, היא בקיאה בכל פרטי התיק, החל משלבי גיבוש הסדרי תשלום עם הנושים, דרך ליווי לקבלת הפטר ועד לפנייה להוצאה לפועל.

 

הוצאה לפועל

למשרד ניסיון עשיר בעבודה מול ההוצאה לפועל, ייצוג חייבים, נושים ועוד. עו"ד סמו מלווה לקוחות בשני צידי המתרס. גם בעלי חוב המתמודדים עם ריבוי תיקים נגדם וגם לקוחות אשר הנם זכאים לקבלת תשלום אשר לא מגיע. תיקי הוצל"פ דורשים יכולת פעולה גמישה והכירות מעמיקה עם המערכת, הבנה מעמיקה עם ההליך, במטרה לספק את השירות המדויק כגון: הוצאת מכתבי התראה על חוב/טרם עיקול, הטלת עיקולים ישירות על נכסי חייבים, הטלת עיקולים על צדדים נוספים, כאמצעי לחץ על חייבים, הטלת הגבלות וסנקציות שונות: עיכוב יציאה מהארץ בשל חובות, הגבלה על דרכון, עיקול מיטלטלין ופינוי מנכסים, הגבלה על רישיון, מוגבלות בבנק וכד'.

 

הוצל"פ מזונות

המשרד מלווה תיקים במקרים בהם יש צורך לערב את מחלקת הוצאה לפועל בענייני קבלת מזונות בעקבות גירושים. חוק ההוצאה לפועל מחמיר עם מי שצריך לשלם מזונות ומתחמק מהתשלום ומעמיד לרשות כל מי שזכאי לקבלת מזונות על-פי פסק דין אפשרויות למימוש פסק הדין וקבלת תשלום המזונות באמצעות לשכות ההוצאה לפועל. בשלב הראשון המשרד מסייע להם להגיש בקשה לעיכוב הליכים, או הגשת טענת פרעתי, לאחר התקופה הכתובה באזהרה שקיבלו עקב העיכוב בתשלומי המזונות. וכן מלווה המשרד את לקוחותיו בהתמודדות מול פסק הדין שניתן בשל אי תשלום הכולל הגבלות ועיקולים.

 

איחוד תיקים

למשרד ניסיון גם בליווי חייבים בתהליך של איחוד תיקי הוצאה לפועל. במידה ומתנהלים כמה תיקים נגד חייב, ניתן לאחדם לתיק אחד "תיק איחוד". הבקשה עצמה מורכבת ודורשת הבנה בהליכים ואפשרות להציג מסמכים תומכים. ההליך אינו מסתכם באיחוד בלבד ולעתים נדרשת חשיבה יצירתית כדי לסייע לחייב לסיים את חובותיו בדרך מכובדת והגיונית ועו"ד סמו מסייעת לו להגיש בקשה לשינוי צו חיוב ופריסת החובות המרובים.

 

עו"ד סמו מאמינה בהזדמנות שנייה ועושה כל שביכולתה לסייע ללקוחות לשים מאחור את החובות והחששות ולהביט קדימה באופטימיות. כחלק אינטגראלי מהפעילות המשפטית מלווה המשרד את הלקוחות בשלבי "השיקום" במטרה להתחיל לבנות עצמם ולהתבסס מבחינה כלכלית ומנטאלית. היא מנהלת מו"מ מול הנושים, מול רשויות המס ומוסדות נוספים, מסייעת להם להגיע לאנשי המקצוע הנכונים שיסייעו לבנות הסדרי חובות ראויים, מלווה אותם מול המערכת הבנקאית, כל זאת במטרה לסייע להם לשפר את מצבם הכלכלי ולהחזיר להם את כבודם.טואול - בניית אתרים באינטרנט